ART / Lithographs / Litograph in colors 9884022
*
nr 988 4022
Brita Nordenberg
(f. 1943), Sverige
Brita Nordenberg (b. 1943), EA-upplaga, signerad och dedikerad, subject: 22x16,
LITOGRAPH IN COLORS, Brita Nordenberg (f. 1943), EA-upplaga, signerad och dedikerad, motivet: 22x16
Brita Nordenberg, born 1943, Swedish painter.
Estimate:
300
Sold:
SEK 150
Auction date:
Monday October 19 2015
at 19:15:28
- Bid history
Time
Bidder
Bid
14/10 00:36:05
1
100 kr
19/10 13:55:14
2
Vinnande bud
- Thema-auction
Oct 19
Grafik
På Tema Grafik den 19 oktober har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Hans Arnold, Reidar Aulie, Enrico Baj, Alexander Calder, Marc Chagall, James Coignard, Cor ...
Read more about Grafik
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brita nordenberg ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Anders Fogelin (1933-1982), Sweden. Signed,..//
Auction ends
today
3 juni at 20:46
-
3257 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Leif Rönn (b. 1939), Sweden. Signed, number..//
Present: SEK 350
Auction ends
today
3 juni at 20:09
-
3202 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 20:23
-
3204 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 19:43
-
3203 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 20:49
-
3200 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 18:16
*
Brita Nordenberg
Brita Nordenberg, born 1943, Swedish painter.
Read more about Grafik
nr 988 4022
Brita Nordenberg
(f. 1943), Sverige
Brita Nordenberg (b. 1943), EA-upplaga, signerad och dedikerad, subject: 22x16,
LITOGRAPH IN COLORS, Brita Nordenberg (f. 1943), EA-upplaga, signerad och dedikerad, motivet: 22x16
Brita Nordenberg, born 1943, Swedish painter.
Estimate: | 300 |
---|---|
Sold: | SEK 150 |
Auction date: |
Monday October 19 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
14/10 00:36:05 | 1 | 100 kr |
19/10 13:55:14 | 2 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Oct 19
Grafik
På Tema Grafik den 19 oktober har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Hans Arnold, Reidar Aulie, Enrico Baj, Alexander Calder, Marc Chagall, James Coignard, Cor ...Read more about Grafik
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brita nordenberg ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Anders Fogelin (1933-1982), Sweden. Signed,..//
Auction ends
today
3 juni at 20:46 -
3257 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Leif Rönn (b. 1939), Sweden. Signed, number..//
Present: SEK 350
Auction ends
today
3 juni at 20:09 -
3202 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 20:23
-
3204 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 19:43 -
3203 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 20:49 -
3200 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 18:16